27. 7. / Moderní výživa ve vytrvalostních sportech / certifikovaný on-line webinář

27. 7. /  webinář
Moderní výživa ve vytrvalostních sportech

Po velmi dlouhé době lockdownu a bezpečnostních opatření je zpátky náš nejpopulárnější kurz Moderní výživy ve fyzické podobě! Moc se na Vás všechny těšíme a neváhejte s registrací, protože počet účastníků je omezen!

 

Je optimální běhat na lačno nebo až po jídle? Je třeba z pohledu vytrvalostního sportovce jíst více tuků či sacharidů? Musím během cyklistického závodu používat iontové nápoje pro zlepšení výkonu? Pokud Vás odpovědi na některé z těchto otázek zajímají a chcete se dozvědět konečně pravdu, je tento webinář určen přesně pro Vás!

 

 

Zbavte se veškerých nejasností ohledně výživy ve vytrvalostních sportech a přijďte se dozvědět aktuální vědecky podložené informace! / viz osnova webináře níže

Webinář má omezenou kapacitu, tak neváhejte s registrací .)

📆 INFORMACE

 

KDY: sobota 27. 7. / od 15:00-19:00 hod

KDE: on-line u Vás doma

CENA: 1.200 Kč s DPH

Registrace

Aktuálně zbývají poslední volná místa!

👥 Pro koho je webinář určený?

 

Webinář je vhodný pro každého, koho zajímá, jak správnou výživou optimalizovat a zlepšit vytrvalostní výkon. Obohatí sportovce všech úrovní, kondiční a osobní trenéry, nutriční terapeuty i výživové poradce. Ale přijít může vlastně kdokoliv, kdo se chce dozvědět více aktuálních informací o výživě ve vztahu k vytrvalostním sportům. Tento webinář však předpokládá elementární základy o výživě, tzn. pokud neznáte rozdíl mezi sacharidy a bílkovinami nebo jste nikdy neslyšeli o aminokyselinách, doporučujeme si nejprve přečíst pár našich článků nebo knihu Moderní výživa.

 

Proč?

 

Běhání a další vytrvalostní sporty jsou čím dál tím více populárnější a během posledních let o nich přibyla spousta nových informací ve formě článků, podcastů, knih i videí. Bohužel si řada z nich protiřečí a poznat, čemu můžete věřit, je velmi složité. Na internetu se také často setkáte s nejrůznějšími mýty a dezinformacemi. I to je jeden z důvodů, proč jsme si pro vás připravili právě tento komplexní webinář plný faktů a evidence-based informací pro vytrvalostní sportovce!

 

Jako předkrm doporučujeme
rozhovor s Honzou v našem IMV Podcastu ▼▼

LEKTOR

Mgr. Bc. Jan Stuparič

 

Mgr. Bc. Jan Stuparič – Institut Moderní Výživy

osobní trenér a nutriční terapeut,
absolvent 1. LF UK a FTVS UK

 

 • Absolvent 1. lékařské fakulty UK v oboru Nutriční terapeut a FTVS UK ve specializaci Aktivity podporující zdraví.
 • S Institutem Moderní Výživy spolupracuje od května 2019 jako autor odborných článků a lektor kurzů v oblasti sportovní výživy.
 • Od týmových sportů se v průběhu času jeho zaměření přesunulo k vytrvalostním sportům, a to především k extrémním překážkovým běhům (OCR), ve kterých se mu podařilo v roce 2018 kvalifikovat na Mistrovství světa a Evropy.
 • Za více než 10 let trenérské praxe se poradenství v oblasti výživy stalo nedílnou součástí jeho každodenní práce a při své práci s klienty klade důraz na to, aby jídlo nevnímali pouze jako prostředek pro zahnání hladu, ale jako důležitý faktor, který ovlivňuje nejen naše tělesné složení, ale také řadu tělesných a kognitivních funkcí a může mít významný vliv také na náš sportovní výkon. V rámci nutrice je jeho hlavní zaměření právě sportovní výživa a spolupráce převážně s vytrvalostními sportovci.
 • V trenérské praxi se zaměřuje na propojení silového tréninku a fyziofitness. Je certifikovaným trenérem metody DNS podle Koláře a dlouhodobě se vzdělává v konceptu Spiraldynamik.

▶️ Osnova:

 

1. Teoretický úvod

 

 • Definice a dělení vytrvalostního výkonu.
 • Energetické krytí.

 

2. Zastoupení jednotlivých makronutrientů ve výživě vytrvalostních sportovců

 

 • Vysokosacharidová strava.
 • Low-carb a keto dieta.
 • „Train low compete high“.
 • Bílkoviny ve stravě vytrvalostních sportovců.

 

3. Nutriční postupy, hydratace, suplementy – principy jejich fungování

 

 • Nutriční trénink – prevence zažívacích obtíží, adaptace organismu…
 • Před výkonem – kofein, nitráty, beta-alanin, bikarbonáty…
 • Během výkonu – sacharidy, „mouth rinse“, elektrolyty…
 • Po výkonu – sacharidy, bílkoviny, glutamin…
 • Nejčastější chyby a jak se jim vyvarovat – křeče, zažívací obtíže, píchání v boku a další…

 

Každý účastník obdrží také

✅  certifikát o absolvování webináře

✅  kompletní videozáznam s doživotním přístupem

 

✅  hlavní výstupy z webináře v .PDF

 

✅  seznam ověřených informačních zdrojů

 

✅  slevu 20 % na všechny naše akce a produkty

Registrace

Aktuálně zbývají poslední volná místa!blank

Rádi Vás přivítáme v našich
nutričních poradnách.

Moderní individuální nutriční poradenství na základě vědecky podložených postupů od vysokoškolsky vzdělaných profesionálů ve výživě. Bez extrémů a „zázračných” produktů k dlouhodobě udržitelným výsledkům!

Najdete nás:
Praha | Brno | Online

blank