Přednášky & Semináře

V současné době se věnujeme především přednáškové činnosti a organizaci vzdělávacích seminářů o výživě pro veřejnost, studenty a univerzity, firmy, rekreační i výkonnostní sportovce, účastníky sportovních soustředění a tréninkových kempů a také přímo pro sportovní oddíly, svazy a konkrétní sportoviště.

Máte zájem o uspořádání přednášky či semináře u Vás? Napište nám →

Přednášky

Hlavní nabízenou službou Institutu Moderní Výživy jsou v tuto chvíli přednášky o výživě pro veřejnost, studenty, firmy a sportovce. Přednášky zábavnou a srozumitelnou formou s mnoha praktickými příklady komplexně shrnují ty nejnovější vědecky podložené poznatky o populárních tématech ve výživě, které řeší každý člověk, který jen trochu přemýšlí nad tím, co jí. Jednotlivá témata jsou vždy pečlivě vybrána a přizpůsobena pro konkrétní publikum.

Přednášky přinášejí konkrétní odpovědi na otázku nejvhodnějšího výživového postupu, nejlepší redukční diety i nejefektivnějších suplementů, obsahují fakta a zajímavosti o populárních tématech ve výživě jako je např. konzumace lepku, sacharidů, umělých sladidel, mléčných výrobků, palmového a kokosového oleje, veganství a mnoho dalších. Dále obsahují i praktické informace o tom, jak si snadno nastavit a sestavit jídelníček, a také varují před nejčastějšími dietními chybami a výživovými mýty.

 

V roce 2018 byly zdaleka nejoblíbenější a nejžádanější naše dvě přednášky:

 1. Moderní výživa: Mýty vs. fakta především pro aktivní veřejnost, firmy a univerzity
 2. Moderní výživa ve fitness a silových sportech převážně pro fitness centra, sportoviště a sportovní kluby.

 

Délka přednášky je obvykle 120 min včetně prostoru pro dotazy.

 • Výborná přednáška se spoustou zajímavostí. I když se o sport a výživu zajímám dlouhou dobu, dozvěděl jsem se hodně nových informací.
  Libor B.
 • Byla to jedna z mála přednášek o výživě, kde se stále dokola neopakují ty stejné a mnoho let staré informace. Jako studentka medicíny bych uvítala takovou přednášku i u nás na fakultě
  Markéta M.
 • Děkuji za skvělou přednášku, na které si člověk si poslechl plno zajímavých informací a na závěr bylo vše doplněno o otázky a odpovědi. Dozvěděl jsem se vše, co mě zajímalo.
  Martin C.

Semináře

Druhou poskytovanou službou Institutu Moderní Výživy jsou vzdělávací semináře o (sportovní) výživě přímo pro sportovní oddíly a kluby, konkrétní sportoviště i sportovní svazy a také pro účastníky sportovních soustředění a tzv. tréninkových kempů organizovaných pro rekreační i vrcholové sportovce.

Na rozdíl od přednášek s pevně daným obsahem a formou jsou vzdělávací semináře o výživě vždy přizpůsobené na míru požadavkům a potřebám klienta – obsah semináře je pokaždé přizpůsoben věku, výkonnostní úrovni i sportovnímu zaměření posluchačů (od vytrvalostních a kolektivních sportů až po rychlostní, technické a silové sporty). Stejně tak lze přizpůsobit požadavkům klienta i konkrétní probíraná témata na semináři (např. základy sportovní výživy, shazování hmotnosti do sportovní kategorie, načasování příjmu živin okolo zápasu/závodu/utkání, výživa pro lepší regeneraci apod.). Seminář je možné realizovat v délce od 90 min až po celodenní intenzivní vzdělávací seminář s několika přestávkami, případně zorganizovat na jednom sportovišti několik navazujících kratších seminářů.

 • Výborný seminář plný informací k nezaplacení. Za mě naprosto super!
  Petr J.
 • Nejlepší, co tu kdy v Českých Budějovicích bylo.
  Nikol K.
 • Velmi kvalitný seminár o výžive z dielne Institut Moderní Výživy.
  Michal L

Máte zájem o pořádání přednášky či semináře?

↓ Napište nám a co nejdříve se Vám ozveme a jistě se domluvíme.

blank

Rádi Vás přivítáme v našich
nutričních poradnách.

Moderní individuální nutriční poradenství na základě vědecky podložených postupů od vysokoškolsky vzdělaných profesionálů ve výživě. Bez extrémů a „zázračných” produktů k dlouhodobě udržitelným výsledkům!

Najdete nás:
Praha | Brno | Online

blank