8. 10. / Vegetariánství a veganství u dětí / on-line webinář

8. 10. / on-line webinář /
Vegetariánství a veganství u dětí

Vegetariáni a vegani se setkávají s nepochopením, když chtějí ke stejnému stylu stravování vést i své děti. Nevegetariánští rodiče silně znejistí, když jejich dítě odmítá jíst maso či jiné živočišné produkty. Řada pediatrů a odborníků na výživu se staví k alternativnímu stravování rozpačitě až negativně.

 

Veganství a vegetariánství u dětí ze společnosti nezmizí jen proto, že je bude (odborná) veřejnost rodičům zakazovat. Řada dětí je navíc pod vlivem okolností, např. alergií typu ABKM a dalších, donucena stát se vegetariány nechtěně. V zájmu všech je podívat se na problematiku tak, aby bylo takové stravování pro dítě bezpečné a umožnilo mu zdravě růst a prospívat.

 

V rámci webináře se podíváme na možná rizika těchto alternativních stylů stravování a jak je v jídelníčku dětí řešit. Projdeme jednotlivé věkové skupiny a jejich specifika.

 

Cílem kurzu není propagace vegetariánství ani veganství. Kontroverzní téma probereme co nejvíce objektivně a jako vždy na základě faktů a medicíny postavené na důkazech, s uvedením zdrojů.

 

/ Obsah webináře najdete níže.

📆 INFORMACE

 

KDY: neděle 8. 10. / od 17:00 do 19:00 hod
*Registrovaní obdrží záznam s celoživotním přístupem – není tedy vyloženě nutné se účastnit livestreamu v době konání webináře.

KDE: on-line u Vás doma

CENA: 999 Kč s DPH*

Registrace

Tento termín je vyprodaný, můžete se registrovat níže jako náhradník.
Pokud se uvolní místo, budeme Vás ihned kontaktovat.

*Aktuálně zbývají poslední 4 volná místa. Pokud máte zájem se zúčastnit doporučujeme provést registraci co nejdříve.

Každý účastník obdrží

 

✅  potvrzení o absolvování webináře

 

Trvalý přístup do privátní stránky se shrnutím, kde najdete:

 

✅  záznam webináře po neomezenou dobu
*Nemusíte se tedy účastnit vyloženě livestreamu v době konání→ ihned po konání webináře obdržíte záznam, který si můžete bez omezení přehrávat po neomezenou dobu.

 

✅  hlavní výstupy z webináře v .PDF

 

✅  Slevu 20 % na všechny naše akce a produkty

Registrujte si své místo včas →
Webinář má omezenou kapacitu (právě zbývají poslední místa), aby byl dostatečný prostor
na všechny Vaše dotazy (účastníci ze záznamu mohou pokládat dotazy e-mailem přímo lektorovi).

Osnova webináře

 

▬ Rozdělení alternativních způsobů stravování


▬ Nutriční rizika vegetariánství a veganství


▬ Kritická období u alternativně se stravujících dětí


▬ Kojení a alternativní stravování


▬ Zdroje živin, jejich výhody a nevýhody


▬ Antinutriční látky


▬ Suplementace


▬ Stravování ve školkách, školách a zdravotnických zařízeních


▬ Ukázky z jídelníčků

Těším se na Vás na webináři

Mgr. Bc. Lucie Guilleminot

 

 

 

 

V 5 letech jsem chtěla být doktorkou, ve 20 diplomatkou a ve 35 jsem začala studovat obor nutriční terapie. Ke studiu nutriční terapie mě přivedla vlastní zkušenost s těhotenskou cukrovkou a velký informační chaos při zjišťování informací o výživě pro moje tehdy jedno, nyní už dvě děti. Nespokojila jsem se s krátkým výživovým kurzem a vrhla jsem se na studium na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. Studium jsem úspěšně dokončila i s malými dětmi a zodpovědně tak mohu říct, že témata výživy těhotných a kojících matek a malých dětí mám vedle teorie testována i na sobě a nejbližším okolí. Svůj záběr jsem díky těhotenské cukrovce rozšířila i na ostatní typy diabetu (především DM2 a prediabetes) a aktivně pracuji na všech těchto tématech i v rámci sociálních sítích. Za základ zdraví považuji prevenci a proto se také věnuji výživě dětí, i těch nenarozených, protože vědomou práci s jejich stravou považuji za nejlepší investici do jejich budoucnosti.Livestream webináře
VÝŽIVA DĚTÍ & MATKY

Téma výživy dětí vnímáme jako extrémně důležité, protože právě výživa v prvních dnech a měsících našeho života může velmi významně ovlivnit i náš dospělý život, případně i riziko některých onemocnění. Z tohoto důvodu jsme oslovili zkušenou nutriční terapeutku Mgr. Bc. Lucii Guilleminot, která webináře povede.

 

 

Každý účastník obdrží kromě potvrzení o absolvování také doživotní přístup k záznamu webináře a shrnutí v .PDF.

Nedávno proběhl již 4. ročník
Mezinárodní konference Moderní Výživy!

Objektivní a vědecky podložené informace od odborníků prezentované srozumitelnou formou pro laickou i odbornou veřejnost. Poprvé v naší historii jsme konferenci uspořádali  v hybridní formě, tedy s možností fyzické účasti v sále anebo s účastí on-line z pohodlí Vašeho domova! 

 

Z celé konference jsme pořídili záznam, který můžete mít za pár kliků ve svém e-mailu > více jak 8 hodin evidence-based informací o výživě.

4

ročník konference

8

hodin / evidence-based informací

12

řečníků

blank
blank