25. 5. / Strava a pohyb pro aktivní stáří

25. 5. / on-line webinář /
Strava a pohyb pro aktivní stáří

Na tomto webináři se dozvíte základní pilíře vyvážené stravy a správné pohybové aktivity, které je potřeba pohlídat nejen u aktivních seniorů, ale i u lidí v produktivním věku, kteří se s touto problematikou budou dříve nebo později také potýkat.

 

Webinář bude rozdělen na několik částí, první, teoretická část vás seznámí se základy výživy u seniorů, podíváme se také na časté komplikace spojené s výživou u osob v pokročilém věku a následně se v praktické části zaměříme na možná řešení těchto problémů a také na to, jak se co nejefektivněji zachovat v určitých situacích, které mohou vést ke zhoršení nutričního stavu, jenž může být u seniorů fatální.

 

Celý webinář obsahuje spoustu praktických tipů, jak si např. správně poskládat konkrétní jídla za celý den, tak aby byla vyvážená a vhodná i pro seniory. Uvidíte ukázku jídelníčku a dozvíte se také, jak často ve stáří sportovat pro zachování dobrého zdraví. Také si společně ukážeme, jaké jsou vhodné suplementy z hlediska dlouhověkosti a podpory zdravotního stavu seniorů. Webinář vám tedy přinese spoustu cenných a praktických informací a je vhodný jak pro zdravotnické profesionály nebo nutriční terapeuty, ale i pro samotné seniory, kteří se chtějí vzdělávat a zůstat aktivní i v pozdějším věku anebo případně pro jejich blízké, kteří se chtějí dozvědět více informací o tom, jak seniorům správně nastavit jídelníček pro udržení dobrého psychického i fyzického zdraví.

 

 

/ Obsah webináře najdete níže.

📆 INFORMACE

 

KDY: sobota 25. 5. / 15:00
*Registrovaní obdrží záznam s celoživotním přístupem – není tedy vyloženě nutné se účastnit livestreamu v době konání webináře.

KDE: on-line u Vás doma

CENA: 1200 Kč s DPH*

Registrace

Tento termín je vyprodaný, můžete se registrovat níže jako náhradník.
Pokud se uvolní místo, budeme Vás ihned kontaktovat.

*Aktuálně zbývají poslední 3 volná místa. 

Do konce dnešního dne si můžete pořídit záznam z dnešního webináře. Za pár kliků jej můžete mít v e-mailu.

Každý účastník obdrží

 

✅  potvrzení o absolvování webináře

 

Trvalý přístup do privátní stránky se shrnutím, kde najdete:

 

✅  záznam webináře po neomezenou dobu
*Nemusíte se tedy účastnit vyloženě livestreamu v době konání→ ihned po konání webináře obdržíte záznam, který si můžete bez omezení přehrávat po neomezenou dobu.

 

✅  hlavní výstupy z webináře v .PDF

 

✅  Slevu 20 % na všechny naše akce a produkty

Osnova webináře

 

 

▬ Fyziologické změny spojené s výživou.

 

▬ Obecné zásady správného stravování u seniorů.

 

▬ Proč je výživa ve stáří důležitá a jaká je úloha nutričního terapeuta?

 

▬ Rizika spojená s nedostatečnou výživou.

 

▬ Problematické složky stravy v jídelníčku seniorů.

 

▬ Jak bojovat s nechutenstvím a na co se zaměřit?

 

▬ Jak bojovat s problémy s polykáním?

 

▬ Jak si sestavit co nejvýživnější jídelníček za zdravé peníze?

 

▬ Základy sportovní výživy u seniorů – vitamíny, minerální látky a další složky stravy, které jsou pro seniory důležité.

 

▬ Jaké doplňky stravy u seniorů mají smysl?

 

▬ Změny v pohybových schopnostech a tělesném složení.

 

▬ Nejčastější omezení sportovní aktivity u seniorů.

 

▬ Zásady správného zatěžování aktivních seniorů a výběr vhodného druhu pohybu.

 

▬ Pohybová aktivita v nemoci – hypotenze, osteoporóza, diabetes a další nejčastější choroby.

L E K T O R

Bc. Anna Štorková

 

blank

 

 

 

 

Nutriční terapii jsem vystudovala na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Protože stále nejsem rozhodnutá, jakým směrem se profesně vydám a nevím, jestli vyhraje nemocniční a klinická výživa nebo potravinářství a technologie potravin, nastoupila jsem na dvě vysoké školy najednou. Studuji prezenčně na České zemědělské univerzitě obor Výživa a potraviny a zároveň kombinovanou formou magisterský obor Výživa dospělých a dětí na 1. lékařské fakultě.

 

V průběhu bakalářského studia jsem byla hodně aktivní, zapojovala jsem se do chodu medického spolku Trimed, starala se o spolek SANT při 3. LF a Nutri nebo jsem se dva roky po sobě podílela na programu o výživě na dětském příměstském táboře. Přehnaná aktivita mě neopustila ani při magisterském studiu, začala jsem působit jako redaktorka v univerzitním časopise ČZU iZUN a také jsme společně s kolegy začali pořádat pravidelné AgroCafé pod záštitou FAPPZ. Kromě věcí, které se točí okolo školy a mých mimoškolních aktivit, ráda běhám, vařím a protože občas nevím, kde mi hlava stojí, taky občas dost nestíhám.

Těším se na Vás na webinářiblank

Rádi Vás přivítáme v našich
nutričních poradnách.

Moderní individuální nutriční poradenství na základě vědecky podložených postupů od vysokoškolsky vzdělaných profesionálů ve výživě. Bez extrémů a „zázračných” produktů k dlouhodobě udržitelným výsledkům!

Najdete nás:
Praha | Brno | Online

blank