Přednáška na 3. lékařské fakultě UK: rekordní účast!

Ve středu 21. 3. se uskutečnila naše dosud největší přednáška o moderní výživě na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze s názvem Moderní výživa: Mýty vs. EBM fakta, která nakonec přivítala rekordních více než 420 účastníků! Hlavním cílem přednášky bylo prezentovat vědecky podložené informace na nejpopulárnější témata ve výživě, přičemž přednáška byla svým rozsahem a hloubkou určena primárně studentům lékařské fakulty (lékařským i nelékařským oborům), ale účast byla otevřená i pro širokou veřejnost. Přednášku vedli oba zakladatelé Institutu Moderní Výživy, Ing. Lukáš Roubík a Miloslav Šindelář, kteří se střídali po jednotlivých tématech, a nakonec společně odpovídali na dotazy účastníků po skončení přednášky. Celá dvouhodinová přednáška byla rozdělená do devíti tematických celků: Informační chaos ve výživě (dezinterpretace vědeckých studií, kvalita vzdělávání ve výživě a další), GMO, Ketogenní a nízkosacharidové diety (perspektivy hubnutí, terapeutického využití a reálného vlivu na sportovní výkon), Otázka konzumace lepku, Personalizace výživy, Střevní mikrobiom a nakonec tři kratší ale o to více kontroverzní témata Veganství, Palmový olej a Tekuté náhražky stravy. Že jsou tato témata ve výživě v současné době skutečně velmi populární ukázala i rekordní účast, kdy byla dalece překročena původně avizovaná kapacita přednášky a kompletně zaplněna největší Syllabova posluchárna na celé fakultě. Vzhledem k tomu, že další účastníci přicházeli, celá přednáška se nakonec musela živě streamovat do vedlejší posluchárny a celková účast překročila 420 účastníků.

Rádi bychom poděkovali Spolku studentů 3. lékařské fakulty Trimed za pozvání, organizaci a propagaci celé akce i za rychlou reakci na vysoký počet účastníků a zařízení streamu přednášky do druhé posluchárny. Dále moc děkujeme vedení 3. lékařské fakulty za možnost realizovat tuto přednášku v prostorách fakulty a konečně i všem účastníkům za zpětnou vazbu po přednášce v sále i na sociálních sítích. Nesmírně moc si toho vážíme a děkujeme za tak obrovský zájem o boření výživových mýtů. Je to pro nás ohromná porce motivace do naší další práce!

Níže přikládáme několik fotografií z přednášky, jejichž autory jsou členové Trimed, kterým děkujeme za jejich poskytnutí.


Máte zájem o pořádání přednášky či semináře?

↓ Napište nám a co nejdříve se Vám ozveme a jistě se domluvíme.Nadcházející akce!

Aktuálně jsou vypsané tyto termíny webinářů a kurzů, které mají omezenou kapacitu, aby byl dostatečný prostor na všechny Vaše dotazy. Každý účastník obdrží kromě potvrzení o absolvování také doživotní přístup k záznamu webináře a shrnutí v .PDF.