12. 12. Brno / Moderní výživa: Mýty vs. EBM fakta

📆 Informace:
KDY: 12. prosince 2018 od 19 hod
KDE: Lékařská fakulta MU, Kamenice 753/5, aula A22/116
VSTUP: přednáška je ZDARMA, ale účast je z kapacitních důvodů otevřená pouze pro všechny studenty a zaměstnance Masarykova univerzita a zaměstnance Fakultní nemocnice Brno
(U vstupu do posluchárny bude probíhat kontrola průkazů ISIC/karty zaměstnance, tak si je prosím nezapomeňte vzít sebou, jinak nebudete do spoluchárny na přednášku vpuštěni.)

 

▶️ Oblast nutriční prevence, sportovní výživy i redukčních diet je v posledních letech zavalena čím dál větším množstvím módních a extrémních výživových postupů, které často doporučují radikální omezení určité látky, celé skupiny potravin anebo dokonce vyřazení jedné makroživiny z jídelníčku. Hlavním cílem přednášky je prezentovat vědecky podložené informace na nejpopulárnější témata ve výživě jako jsou ketogenní a nízkosacharidové diety, otázka konzumace lepku, personalizace výživy a střevního mikrobiomu i kontroverzní témata jako je veganství, palmový olej a další. Chybět nebude ani důležité téma, jak se orientovat v informačních chaosu ve výživě (dezinterpretace vědeckých studií apod.) a jak poznat nesmyslné a nebezpečné diety a doporučení prezentované v médiích.

✅ Tato přednáška se poprvé uskutečnila v březnu 2018 na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde přivítala (na fakultě dosud rekordní) počet 420 účastníků a sklidila mnoho pozitivních hodnocení od studentů, pedagogů i samotné fakulty. Nyní Lukáš Roubík a Miloslav Šindelář přijíždějí s touto přednáškou na Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně nyní již jako autoři nejrychleji se prodávající knihy v oblasti sportovní výživy v historii ČR, která mezitím vyšla v květnu 2018.

 

 

Máte zájem o pořádání přednášky či semináře?

↓ Napište nám a co nejdříve se Vám ozveme a jistě se domluvíme.Nadcházející akce!

Aktuálně jsou vypsané tyto termíny webinářů a kurzů, které mají omezenou kapacitu, aby byl dostatečný prostor na všechny Vaše dotazy. Každý účastník obdrží kromě potvrzení o absolvování také doživotní přístup k záznamu webináře a shrnutí v .PDF.