HOAX JOGURTY

Možná jste si minulý týden na sociálních sítích všimli šíření staro-nového HOAXU o jogurtech, přišlo nám na to od Vás hned několik dotazů. HOAX obsahoval informace, že v jogurtech Danone je GMO škrob a nebezpečná zvířecí střevní mikroflóra, která může u oslabených jedinců způsobovat nádory, mutace, ničí slinivku a samozřejmě další šokující informace☢️. A pod vším byla podepsaná lékařka z ambulance lékařské genetiky, která se prý nebojí represí od Danone a má na vše diplomku  🙄

 

Veškerou naši obvyklou práci za nás tentokrát výborně udělal časopis Reflex  , který všechny body tohoto hoaxu krásně vysvětluje ve svém článku z 11. ledna 2019.

 

Hlavní body a odpovědi na poplašnou zprávu:

 

1️⃣ Žádná zvířecí střevní mikroflóra ani GMO škrob v jogurtech Danone není.

2️⃣ Žádné zvířecí střevní kultury s názvem Bifidus esencis a Bifidus avicens nejenže v jogurtech vůbec nejsou, ale oni VŮBEC NEEXISTUJÍ! Autor poplašné zprávy si jejich názvy prostě jen vymyslel

3️⃣ Šarlatáni tentokrát zašli dokonce tak daleko, že pod tento poplašný HOAX podepsali skutečnou lékařku MUDr. Dagmar Raškovou, která s textem HOAXU nemá nic společného (ta jakékoliv spojení s textem opakovaně odmítla a celou věc předala advokátům).

4️⃣ Lékaři, respektive medici, při studiu na lékařských fakultách v ČR nepíší žádné diplomové práce 

 

Podrobnou reakci od Časopis Reflex včetně textu původního hoaxu najdete zde: http://bit.ly/hoax-jogurty

 

Panu Březinovi za něj moc děkujeme! A vás prosíme, nepomáhejte Vaším sdílením šířit neověřené a nesmyslné informace a hoaxy nejen o výživě. Moc vám naopak děkujeme, že nám podobné poplašné zprávy zasíláte! Moc si toho vážíme a velmi nám tím pomáháte uvádět věci na pravou míru a šířit podložená fakta o výživě Buďte první komu dáme přednostně vědět o nových článcích.
Přihlaste se k odběru našeho newsletteru ↓

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.