Desatero Moderní Výživy pro rok 2020

Je tady nový rok a obrovské množství neudržitelných novoročních předsevzetí a nereálných očekávání. A s nimi samozřejmě i statisíce lidí, kteří podniknou hromadný (a velmi krátký) novoroční nájezd na fitness centra a weby o hubnutí a zdravém životním stylu.

 

Na ně už netrpělivě čekají různí prodejci, “influenceři” a další šarlatáni, aby jim mohli doporučit a prodat svá rychlá a zaručená řešení , jak dosáhnout vysněné postavy a optimálního zdraví.

 

Pokud hrozí, že byste mohli Vy anebo Vaši přátelé či kolegové podobným extrémům, restrikcím a nesmyslům naletět, přečtěte si na infografice to nejdůležitější desatero ve výživě pro rok 2020. A především, prosím, body 1 a 10:
 
 

1. Detoxy a očisty jsou naprosté nesmysly, které Vám akorát vypláchnou peněženku stejně jako alkalická voda. A v horším případě i Vaše střeva… A ne, to že jste měli po šťávě z řapíkatého celeru za den 15x průjem, opravdu není důkazem, že by se Vaše tělo zbavovalo toxinů.

 
 
 


 
10. Cesta ke zdraví, udržitelným výsledkům a vysněné postavě nevede přes extrémy a restrikce, ale naopak přes vytvoření nových udržitelných návyků a dodržování pravidla 80:20 – ať je 80 % Vašeho energetického příjmu tvořeno co nejméně průmyslově zpracovanými a kvalitními potravinami (zelenina, ovoce, ořechy, maso, vejce, brambory apod.) a 20 % energetického příjmu ať je tvořeno klidně méně vhodnými dobrotami. Pro to, abyste zhubli a měli pěknou postavu, se nemusíte nadobro vzdát věcí, které máte rádi, a opravdu neexistují žádné zakázané potraviny!

 

 

Přejeme Vám hodně zdraví, spokojenosti i kritického myšlení v roce 2020!

 

„Nebojte se užívat vlastního rozumu.“ – Immanuel Kant

 

Váš Institut Moderní Výživy

Tags:


Livestream webináře
VÝŽIVA DĚTÍ & MATKY

Téma výživy dětí vnímáme jako extrémně důležité, protože právě výživa v prvních dnech a měsících našeho života může velmi významně ovlivnit i náš dospělý život, případně i riziko některých onemocnění. Z tohoto důvodu jsme oslovili zkušenou nutriční terapeutku Mgr. Bc. Lucii Guilleminot, která webináře povede.

 

 

Každý účastník obdrží kromě potvrzení o absolvování také doživotní přístup k záznamu webináře a shrnutí v .PDF.

Nedávno proběhl již 4. ročník
Mezinárodní konference Moderní Výživy!

Objektivní a vědecky podložené informace od odborníků prezentované srozumitelnou formou pro laickou i odbornou veřejnost. Poprvé v naší historii jsme konferenci uspořádali  v hybridní formě, tedy s možností fyzické účasti v sále anebo s účastí on-line z pohodlí Vašeho domova! 

 

Z celé konference jsme pořídili záznam, který můžete mít za pár kliků ve svém e-mailu > více jak 8 hodin evidence-based informací o výživě.

4

ročník konference

8

hodin / evidence-based informací

12

řečníků

blank
blank