2. ročník

Mezinárodní konference Moderní výživy

21. listopad 2020
on-line

2. ročník Mezinárodní konference Moderní výživy / 2020
pořiďte si záznam CELODENNÍ ON-LINE KONFERENCE

2. ročník konference se konal on-line

Z důvodu epidemiologické situace v ČR a na Slovensku v souvislosti s onemocněním COVID-19 jsme druhý ročník naší konference byli nuceni udělat ON-LINE.

Hlavním cílem konference bylo přinést vědecky podložené informace o výživě od odborníků srozumitelnou formou pro širokou veřejnost. Na záznamu konference se během zhruba osmi hodin dozvíte evidence-based informace z různých oblastí výživy od skutečných a špičkových odborníků z ČR, ze Slovenska, Velké Británie a z USA, které najednou nikde jinde neuslyšíte! Obě přednášky v angličtině jsme přeložili.

Jednotlivé přednášky jsou zaměřené na témata redukčních diet, hubnutí a udržitelnost výsledků, zdraví našich střev a mikrobiom, problematiku stárnutí a ovlivnění dlouhověkosti výživou a životním stylem, praktický pohled na jídelníček mladých a dospívajících sportovců, výživu ve vytrvalostních sportech, ultramaratonech a jak se stát hybridním atletem, kontroverzní téma veganství a problematika morbidní obezity a praktické zkušenosti z televizního pořadu “Tlouštíci”.

PROGRAM

Témata & Řečníci

Mgr. Ing. Tereza Vágnerová
Řečník z České republiky.

Mgr. Ing. Tereza Vágnerová

nutriční terapeutka
a odborná asistentka

Anti-aging aneb správnou výživou k dlouhověkosti?

Jak vlastně stárneme? Je dlouhověkost privilegiem několika vyvolených? Do jaké míry proces stárnutí ovlivňují epigenetické modifikace DNA? Můžeme sami zasáhnout a progresi stárnutí zpomalit nebo je rychlost předem naprogramovaná? Jakou roli sehrává výživa a jednotlivé složky potravy? To vše v přednášce "Anti-aging aneb správnou výživou k dlouhověkosti?" odborné asistentky a doktorandky Mgr. Ing. Terezy Vágnerové, která působí na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

více---

Absolventka Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU oboru Výživa a potraviny a 1. lékařské fakulty UK v oboru Nutriční specialista, aktuálně pokračující v doktorandském programu Preventivní medicína na téže fakultě.

Pracuje na Geriatrické klinice ve VFN a 1.LF UK v Praze, kde založila Ambulanci nutriční péče. Věnuje se výzkumu v oblasti geriatrické medicíny, sarkopenie, klinické dietetiky a nutriční biochemie na evropské (SPRINTT 2016) i celosvětové úrovni (InvestGAIT 2017).


více

Dr. Gabrielle Fundaro, CISSN, CHC
Řečník z USA.

Dr. Gabrielle Fundaro, CISSN, CHC

Zdraví našich střev a mikrobiom

Princip energetické bilance (příjem vs. výdej kalorií) je pravděpodobně nejzásadnější a nejdůležitější model ve výživě, který by měli chápat všichni, co chtějí zlepšit svoji tělesnou kompozici. Bohužel mezi obecnou veřejností je tento princip také velmi špatně pochopeným tématem, které je obklopeno neuvěřitelným množstvím mylných informací. Dr. Norton vysvětlí, co přesně tento model znamená, jak funguje a rozboří mýty, které tento princip energetické bilance obklopují.

Konzultant v projektu Renaissance Periodization, certifikovaný poradce v oblasti low-FODMAP diet, sportovního poradenství (ISSN) a zdravotního coachingu (ACE)

více


---

je konzultant v projektu Renaissance Periodization, certifikovaný poradce v oblasti low-FODMAP diet, sportovního poradenství (ISSN) a zdravotního coachingu (ACE)

Doktorka Fundaro kombinuje u jejích klientů znalosti na poli výživy s motivačními technikami k podpoře vnitřní motivace a změn chování k usnadnění dlouhodobých změn a zdravého životního stylu. Věří v důležitost rostlinné stravy v kombinaci s pravidelnou fyzickou aktivitou, která nás baví a také v kognitivní cvičení jako součást dlouhodobě udržitelného životního stylu oproštěného od chronického dodržování nějakých diet. Při její práci s klienty s trávicími problémy doktorka Fundaro aplikuje praktický a personalizovaný přístup založený na vědecky podložených informacích k úpravě stravování a faktorů životního stylu, které se následně podílí na zlepšení trávicího komfortu. Vyučuje kurzy v oblasti výživy v kontextu fyzického výkonu a zdraví, fyziologie a metabolismu živin. Dále také přináší vědecky podložené informace na mezinárodních seminářích, podcastech a přispívá také do časopisů jako je například Shape nebo Oxygen. Doktorka Fundaro je bývalou zástupkyní profesora na univerzitě Georgia Gwinnett College a drží také PhD titul v oblasti výživy člověka, potravin a cvičení. Dále má také bakalářský titul v oblasti cvičení, sportu a zdravotní edukace z Radford University. V jejím volném čase má ráda procházky, čtení knih, powerlifting a také ráda tráví čas se svými psy.


MUDr. Marie Skalská
Řečník z České republiky.

MUDr. Marie Skalská

Lékařka Centra
sportovní medicíny
v Praze,
zakladatelka
Pro Fit Institutu

Jak prakticky na jídelníček mladého sportovce?

Jaká jsou specifika jídelníčku rostoucího sportovce? Jak poznám, že mladý sportovec má v jídelníčku vše potřebné? Kde se nejčastěji chybuje? Jak poskládat jídelníček v praxi? Patří suplementy do jídelníčku mladého sportovce? Je ho hodně, moc se o něm nemluví a dokáže napáchat škody na těle i na duši: RED-S - syndrom nedostatečného energetického příjmu, jak ho odhalit?

více---

Zabývá se prevencí civilizačních chorob, nutricí a pohybovu aktivitou dětí i vrcholových sportovců v Centru sportovní medicíny v Praze. Aktivní lektorka a fitness instruktorka. Zakladatelka Pro Fit Institutu, který učí, jak kombinovat pohyb a racionální jídelníček, mírnit stres v běhu dnů všedních i nevšedních.


více

Danny Lennon, MSc.
Řečník z Irska.

Danny Lennon, MSc.

zakladatel společnosti Sigma Nutrition

Udržitelnost hubnutí: současné důkazy

Často se můžeme setkat s diskuzí o neschopnosti udržet shozenou hmotnost po redukční intervenci. Zpětné nabrání ztracené hmotnosti (“jojo efekt”) mnohdy provází různé diety a redukční intervence, protože úbytek hmotnosti je obvykle fyziologicky následován potřebou našeho těla získat ztracenou hmotnost zpět. Můžeme se ale také setkat s jasnými případy jedinců, kteří shodili značnou hmotnost a tuto ztrátu si i přesto v dlouhodobém horizontu udrželi. Tato přednáška sleduje aktuální vědecké poznatky o jojo efektu a udržitelnosti shozených kilogramů. Dále také prozkoumá faktory, které předpovídají úspěch či neúspěch udržitelnosti redukčních diet a následně poskytne praktické kroky, které Vám pomohou zvýšit šanci udržet ztracené kilogramy po redukční dietě i dlouhodobě.

více

---

Danny Lennon je zakladatelem společnosti Sigma Nutrition, která vzdělává veřejnost na poli evidence-based výživy. Je zřejmě nejvíce známý pro svůj velmi dobře hodnocený podcast s názvem Sigma Nutrition Radio, který vznikl již v roce 2014 a kde Danny dělá rozhovory s těmi největšími světovými kapacitami z oboru nutriční vědy. Danny také patří mezi řečníky, kteří se účastní konferencí a dalších akcí po celé Evropě (včetně Londýna, Dublinu, Amsterdamu a Vídně), USA i Austrálie. Danny má magisterský titul (MSc.) z nutričních věd z University College v irském Corku. Před svým studiem výživy také získal bakalářský titul z biologie a fyziky.

více

Martin Horniak
Řečník ze Slovenska.

Martin Horniak

FTR Hybrid Training,
BodyWorldu,
ultrabežec,
crossfit atlét.

Die less, finish faster - výhody vytrvalostného tréningu

Čo je vytrvalosť? Aké sú hlavné rozdiely medzi vytrvalostným a silovým tréningom. Je možné tieto tréningy efektívne kombinovať a byť hybridným atlétom? Časový priebeh prepravy a vstrebávania živín z akéhokoľvek jedla a jeho vplyv na pravidlá stravovania pred, počas, po vytrvalostných výkonoch. Ako si jednoducho vyrátať potrebný kalorický príjem aby sme efektívne doplnili to čo naše telo potrebuje,či už na podporu výkonu alebo na správnu regeneráciu. Vplyv hydratácia na vytrvalostný výkon a prečo nikto nechce byť bez sacharidov.

více---

Absolvent Level 1 a 2 Hybrid Athlete vedené Alexom Viadom, Complete Human Performance. Ako tréner sa aktuálne špecializuje hlavne na hybridnú tréningovú prípravu, ktoré kombinuje silový a ultravytrvalostný tréning do jedného konceptu. Aktuálne klientela je zložená hlavne z ultrabežcov, špeciálných vojenských jednotiek a crossfit atlétov.

Medzi ďalšie projekty patrí aj:
- prvý online časopis venovaným overeným informáciam zo sveta fitness BIOMag
- autor tréningového kempu ZAZIULTRA, ktorého cieľom je príprava a zdolanie ultrabežeckých pretekov o dĺžke 145km
- organizovanie vzdelávacích seminárov v rámci FTR Hybrid Training
- viac ako 25 rokov aktívneho pôsobenia po celej Eúrope v rámci bojových umení ako inštruktor, špecializácia KOBUDO - boj so zbraňami a seboobranaIng. Lukáš Roubík
Řečník z České republiky.

Ing. Lukáš Roubík

spoluzakladatel
Institutu Moderní Výživy,
hlavní autor knihy Moderní výživa

Jak správně pracovat s “tlouštíky”?

Jak by měla vypadat moderní terapie obézních klientů? Co vše by měla splňovat a zahrnovat komplexní léčba osob s vyšším stupněm obezity? V čem nejvíce chybují pacienti s obezitou, kteří usilují o celkovou změnu životního stylu? Jaké nejčastější chyby ale dělají i trenéři a poradci pro výživu, kteří jim chtějí v dobré víře pomoci? Praktické zkušenosti a postřehy z televizního pořadu Tlouštíci aneb “říci obéznímu, že by měl méně jíst a více se hýbat, je stejné, jako říci někomu, kdo se topí, že by měl více plavat.”

více---

Odborník na výživu a autor 2 populárních knih. Absolvent Lékařské fakulty MU v Brně v oboru Výživa člověka a FBMI ČVUT, kde za diplomovou práci o hodnocení efektivity léčby morbidní obezity v ČR obdržel cenu Josefa Hlávky. Zabývá se vzděláváním veřejnosti, studentů, zaměstnanců i sportovců ve výživě na základě vědecky podložených informací moderní a srozumitelnou formou.


Bc. Miloslav Šindelář
Řečník z České republiky.

Bc. Miloslav Šindelář

spoluzakladatel
Institutu Moderní Výživy,
hlavní autor knihy Moderní výživa

Rostlinná vs. živočišná strava: co je zdravější?

V současné době dochází ke stále rostoucí popularitě veganství a dalších výživových stylů, které jsou založeny na konzumaci převážně rostlinné stravy. Tyto výživové styly dále také podporují např. populární dokumenty na Netflixu, které však často obsahují spoustu nepravdivých a manipulativních tvrzení. Pro laickou veřejnost je tedy velmi náročné se v této problematice orientovat. Tato přednáška si klade za cíl objektivně posoudit vliv rostlinné nebo živočišné stravy a vybraných skupin potravin jako jsou např. červené maso a mléčné výrobky na zdraví člověka. V neposlední době se také dozvíte, které výživové směry jsou dle současného vědeckého poznání vůbec ty nejzdravější.

více
---

Miloslav Šindelář je absolventem oboru Nutriční terapie na 1. lékařské fakultě UK, certifikovaným poradcem pro výživu a přednáší v trenérské škole Ronnie i na lékařských a sportovních konferencích. Je také spoluautorem populární knihy Moderní výživa, e-booku Suplementuj efektivně a zakladatelem Institutu Moderní Výživy. Dále je součástí projektového týmu, který se zabývá výzkumem progresivních oborů nutrigenetiky a nutrigenomiky. Miloslav Šindelář věří, že správná výživa a zdravý životní styl jsou klíčem k prevenci mnoha onemocnění a přispívají velkou měrou na zlepšení kvality života každého z nás.


Bc. Sandra Schmidová
Řečník z České republiky.

Bc. Sandra Schmidová

výživová terapeutka
a vedoucí
nutričních poraden
Institutu Moderní Výživy

Doba proteinová

Slovo protein se na obalech potravin objevuje čím dál častěji. Najdeme jej snad již u každé potravinové skupiny i tam, kde bychom to nejspíše nečekali. Výjimkou není už ani proteinová voda či proteinové pivo, ale i sladkosti už mají často svého proteinového sourozence. Máme tedy automaticky brát, že co je proteinové je lepší? Zdravější? Je vždy varianta s proteinem lepší? Má smysl tyto potraviny kupovat? Nebo nás jen výrobci “tahají za nos” a je to jen marketingový tah, protože protein je v módě? Na co si dávat pozor a různými ukázkami z praxe Vás provede Bc. Sandra Schmidová.

více---

Absolventka oboru Výživa člověka na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně, zakladatelka populární Výživové poradny Brno, kterou již 12. rokem úspěšně vede. V nutričním poradenství se specializuje na preventivní výživu a zdravou redukci hmotnosti bez extrémů.

Důraz klade na praxi a věnuje se zejména správnému nakupování a výběru potravin, protože změna stravovacích návyků začíná nakupováním a připraveností. Dále se věnuje fit vaření se zaměřením na jednoduchost, rychlost a použití dostupných surovin. Je autorkou kuchařky Zdravě kdykoliv a kdekoliv.

Společně s Lukášem Roubíkem účinkovala v televizním pořadu Tlouštíci. V neposlední řadě spolupracuje se zdravotními pojišťovnami a její účast je vyhledávaná soukromými firmami pro realizaci Dnů zdraví, měření zaměstnanců a jejich edukaci o výživě.*Zahraniční přednášky mají české titulky.

Za pár kliků můžete mít záznam v e-mailu

Získejte neomezený přístup ke kompletnímu záznamu 2. ročníků IMV konference

→ 8+ hodin evidence-based informaci od řečníků ze 4 zemí
→ obdržíte IMV certifikát
→ sleva 20 % na všechny naše akce a produkty
1.199 Kč
→ CHCI ZÁZNAM

Nepropásněte
letošní konferenci
4. ročník / 26. 11. 2022

Do konání konference je možné zakoupit speciální vstupenku s balíčkem kompletních záznamů všech tří předcházejících ročníků s výraznou slevou.

VSTUPENKY

Letošní ročník se uskuteční v hybridním formátu. Fyzicky v Praze a také přímo on-line v livestreamu u Vás doma!

Všichni účastníci obdrží doživotní přístup ke kompletnímu záznamu konference a také certifikát o účasti.

↓Nejdříve zvolte jakou formou se konference zúčastníte ↓

Program 2022

Ještě jste si neprošli program letošní konference?