1. ročník

Československá evidence-based konference
o výživě

20. listopad 2019
Ostrava

1. ročník Mezinárodní konference Moderní výživy / 2019 Ostrava
PROGRAM

Témata & Řečníci

MUDr. René Vlasák
Řečník z České republiky.

MUDr. René Vlasák

chirurg, lymfolog
a zakladatel Centra preventivní medicíny

Porucha mikrocirkulace v podkoží a její dopad na tukovou tkáň

Lipedém je chronické bolestivé onemocnění podkožní tukové tkáně, které se projevuje nárůstem tukové tkáně především v oblasti hýždí a dolních končetin s typickým ostrým zakončením u kotníků. Jenom v ČR se tento problém týká zhruba 500.000 žen a vyznačuje se tím, že při snaze o hubnutí dochází k asymetrické redukci tukové tkáně v horní polovině těla, ale problematické oblasti hýždí a nohou zůstávají téměř nezměněny a běžné redukční diety a cvičení tento stav nezlepšují. V přednášce bude vysvětlena příčina tohoto stavu na úrovni poruchy mikrocirkulace v podkožní tukové tkáni a bude zde poprvé veřejně představena nová léčebná metoda, kterou Dr. Vlasák vyvinul v průběhu více než 25 let své klinické praxe.

více---

Vedoucí lékař a zakladatel lymfocentra CPM. Více než 20 let se věnuje problematice obezitologie a jako vůbec první na světě popsal tzv. Metabolický syndrom Y u obezity gynoidního typu. Od roku 1995 působí v oboru lymfologie a je členem revizní komise výboru České lymfologické společnosti. Jako chirurg se věnuje operativě žil dolních končetin, flebologii a lymfologii a v rámci privátní praxe se specializuje na problematiku preventivní medicíny a především primární a sekundární prevence obezity u žen.


více

Mgr. Ing. Tereza Vágnerová
Řečník z České republiky.

Mgr. Ing. Tereza Vágnerová

nutriční terapeutka
a odborná asistentka

Pravda o klinické výživě aneb rakovinu opravdu nejde vyhladovět

Proč někdo dostává v nemocnici koblihy? Jaká je vlastně role výživy v systému zdravotní péče v ČR? Co je náplní nutričního terapeuta a jaké jsou současné nedostatky a limity? Opravdu je největším problémem rozvařená bramborová kaše anebo koblihy? To vše v přednášce "Pravda o klinické výživě aneb jde rakovinu vyhladovět?" od klinické nutriční terapeutky Mgr. Ing. Terezy Vágnerové, která působí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

více---

Absolventka Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU oboru Výživa a potraviny a 1. lékařské fakulty UK v oboru Nutriční specialista, aktuálně pokračující v doktorandském programu Preventivní medicína na téže fakultě.

Pracuje na Geriatrické klinice ve VFN a 1.LF UK v Praze, kde založila Ambulanci nutriční péče. Věnuje se výzkumu v oblasti geriatrické medicíny, sarkopenie, klinické dietetiky a nutriční biochemie na evropské (SPRINTT 2016) i celosvětové úrovni (InvestGAIT 2017).


více

MUDr. Marie Skalská
Řečník z České republiky.

MUDr. Marie Skalská

Lékařka Centra
sportovní medicíny
v Praze,
zakladatelka
Pro Fit Institutu

Aby to dětem pálilo doma i ve škole – výživa (ne)sportujícího dítěte

Kdo nás bude na důchod živit? Každé 4. české dítě dnes nemá správnou hmotnost a každé 7. dítě je obézní. Jaké jsou hlavní příčiny obezity dětí? Mohou za to geny? Jakou šanci má obézní dítě nebýt obézním dospělým aneb „vyroste z toho Franta“? Jak rozpoznat „pár kilo navíc“ a dětskou obezitu? V přednášce si ukážeme stravu i pohybové aktivity pro ideální mentální i fyzický výkon dítěte a konkrétně si zodpovíme otázky kolik? kdy? jak? a co? je optimální dle věku dítěte. Zároveň se podíváme i na specifika jídelníčku mladých sportovců.

více---

Zabývá se prevencí civilizačních chorob, nutricí a pohybovu aktivitou dětí i vrcholových sportovců v Centru sportovní medicíny v Praze. Aktivní lektorka a fitness instruktorka. Zakladatelka Pro Fit Institutu, který učí, jak kombinovat pohyb a racionální jídelníček, mírnit stres v běhu dnů všedních i nevšedních.


více

Vilo Hečko
Řečník ze Slovenska.

Vilo Hečko

Fitclan

Kontrola energetického výdaju v kontexte stravovania športovca: využitie a relevancia šport-testerov (smart hodiniek)

Využitie smart hodiniek (šport-testerov) a ich relevantnosť pre určovanie energetického výdaju. Ako merať, objektivizovať či uviesť do praxe tieto informácie? Koľko kalórií spálime pri rôznych aktivitách a aké sú hranice energetického výdaju? Akým spôsobom prepojiť kalorický príjem s výdajom? Vlastné testy, štúdie a dlhoročné skúsenosti ti poskytnú to, čo na internete nenájdeš. Mnoho ďalších informácií o kalorickom výdaji sa dozvieš od coacha Vila, ktorý je súčasťou Fitclan tímu.

více---

Vilo je členem Fitclan týmu. Aktivně se podílí na šíření osvěty formou článků, seminářů a webinářů zaměřených na výživu, práci s kaloriemi, silový trénink a udržitelný fitness životní styl určený pro širokou veřejnost. Několik let působí i jako osobní trenér v rámci 365 Gym. Na svůj soukromý Instagram přidává tipy ke cvičení a stravě.


Ing. Lukáš Roubík
Řečník z České republiky.

Ing. Lukáš Roubík

spoluzakladatel
Institutu Moderní Výživy,
hlavní autor knihy Moderní výživa

Pravda o redukčních dietách aneb jaká dieta je nejefektivnější?

Jsou některé redukční diety efektivnější než jiné? Jak je to s dlouhodobou udržitelností různých druhů redukčních diet a hlavně dosažených výsledků? A jaké jsou skutečné přínosy ale i zápory a rizika populárních a módních diet (jako jsou např. půsty, přerušované hladovění či ketodiety), které Vám jejich nekritičtí příznivci nikdy neřeknou? A konečně, opravdu jsou nejlepší cestou k trvalému zhubnutí a udržení výsledků redukční diety anebo je efektivní cesta někde úplně jinde?

více---

Odborník na výživu a autor 2 populárních knih. Absolvent Lékařské fakulty MU v Brně v oboru Výživa člověka a FBMI ČVUT, kde za diplomovou práci o hodnocení efektivity léčby morbidní obezity v ČR obdržel cenu Josefa Hlávky. Zabývá se vzděláváním veřejnosti, studentů, zaměstnanců i sportovců ve výživě na základě vědecky podložených informací moderní a srozumitelnou formou.


Bc. Miloslav Šindelář
Řečník z České republiky.

Bc. Miloslav Šindelář

spoluzakladatel
Institutu Moderní Výživy,
hlavní autor knihy Moderní výživa

Efektivní suplementace: Jak vytěžit maximum?

Trh se suplementy je v dnešní době doslova zahlcen velkým množstvím doplňků stravy, které často slibují až zázračné výsledky. Z tohoto důvodu je pro sportující veřejnost i výkonnostní sportovce velmi těžké se v této problematice orientovat. Cílem tohoto příspěvku je přinést reálný pohled na otázku suplementace a prezentovat recentní výzkumy v oblasti doplňků stravy. Dále se dozvíte, jaké suplementy jsou vůbec ty nejefektivnější a jaké jsou naopak nejvíce přeceňované a spoustu dalších zajímavostí!

více
---

Miloslav Šindelář je absolventem oboru Nutriční terapie na 1. lékařské fakultě UK, certifikovaným poradcem pro výživu a přednáší v trenérské škole Ronnie i na lékařských a sportovních konferencích. Je také spoluautorem populární knihy Moderní výživa, e-booku Suplementuj efektivně a zakladatelem Institutu Moderní Výživy. Dále je součástí projektového týmu, který se zabývá výzkumem progresivních oborů nutrigenetiky a nutrigenomiky. Miloslav Šindelář věří, že správná výživa a zdravý životní styl jsou klíčem k prevenci mnoha onemocnění a přispívají velkou měrou na zlepšení kvality života každého z nás.


*Zahraniční přednášky mají české titulky.

Za pár kliků můžete mít záznam v e-mailu

Získejte neomezený přístup ke kompletnímu záznamu 1. ročníků IMV konference

→ 8+ hodin evidence-based informaci
→ obdržíte IMV certifikát
→ sleva 20 % na všechny naše akce a produkty
1.199 Kč
→ CHCI ZÁZNAM

Nepropásněte
letošní konferenci
4. ročník / 26. 11. 2022

Do konání konference je možné zakoupit speciální vstupenku s balíčkem kompletních záznamů všech tří předcházejících ročníků s výraznou slevou.

VSTUPENKY

Letošní ročník se uskuteční v hybridním formátu. Fyzicky v Praze a také přímo on-line v livestreamu u Vás doma!

Všichni účastníci obdrží doživotní přístup ke kompletnímu záznamu konference a také certifikát o účasti.

↓Nejdříve zvolte jakou formou se konference zúčastníte ↓

Program 2022

Ještě jste si neprošli program letošní konference?