16. 6. / Prediabetes a diabetes 2. typu / on-line webinář

16. 6. / on-line webinář /
Prediabetes a diabetes 2. typu
– praktické rady a tipy z nutriční praxe

Oficiálně trpí v České republice cukrovkou 10 % obyvatel. To jsou ti, kteří svou diagnózu znají. Drtivá většina z nich má diabetes 2. typu. Odhaduje se, že další 2 % o své diagnóze ještě nevědí a 5 % je ve stádiu prediabetu. Protože cukrovku v ranném stádiu často nedoprovází žádné další příznaky, žijí lidé často dlouho v domnění, že se jich cukrovka netýká, a k záchytu dochází při vysokých hodnotách. Prvním krokem v prevenci i léčbě je výrazná změna stravování a životního stylu, u léčby pod dohledem lékaře doplněná v případě potřeby o medikaci. V praxi často narážíme na nízkou informovanost pacientů, jak nemoc zvládat. Proto vznikl kurz, který má vedle základních informací přinést především praktické rady a tipy do zvládání života s prediabetem a diabetem 2. typu.

Kurz je určený pro laickou veřejnost – osoby s prediabetem a diabetem 2. typu a jejich okolí. Informace předávané v kurzu vycházejí z oficiálních doporučení odborných společností, odborné literatury, ověřených vědeckých zdrojů a stovek reálných kazuistik z praxe. Kurz nenahrazuje lékařskou péči. Konkrétní změny v režimu vždy konzultujte se svým lékařem, který zná nejlépe váš individuální zdravotní stav.

 

Absolvování kurzu není kvalifikací k poskytování služeb v oblasti výživy nemocných, toto spadá do odborné způsobilosti nutričního terapeuta s odpovídajícím vzděláním podle zákona č. 96/2004. Lektorka je nutriční terapeutka.

 

/ Obsah webináře najdete níže.

📆 INFORMACE

 

KDY: neděle 16. 6. / od 17:00 do 19:00 hod
*Registrovaní obdrží záznam s celoživotním přístupem – není tedy vyloženě nutné se účastnit livestreamu v době konání webináře.

KDE: on-line u Vás doma

CENA: 1200 Kč s DPH*

Registrace

Tento termín je vyprodaný, můžete se registrovat níže jako náhradník.
Pokud se uvolní místo, budeme Vás ihned kontaktovat.

*Aktuálně zbývají poslední 2 volná místa.

Každý účastník obdrží

 

Trvalý přístup do privátní stránky se shrnutím, kde najdete:

 

✅  záznam webináře po neomezenou dobu
*Nemusíte se tedy účastnit vyloženě livestreamu v době konání→ ihned po konání webináře obdržíte záznam, který si můžete bez omezení přehrávat po neomezenou dobu.

 

✅  hlavní výstupy z webináře v .PDF

 

✅  Slevu 20 % na všechny naše akce a produkty

Registrujte si své místo včas →
Webinář má omezenou kapacitu (právě zbývají poslední místa), aby byl dostatečný prostor
na všechny Vaše dotazy (účastníci ze záznamu mohou pokládat dotazy e-mailem přímo lektorovi).

Osnova webináře

 

▬ Stručná teorie – diagnostika, typy diabetu, metabolický syndrom, rizika diabetu, snaha o dosažení remise.

 

▬ Glukometr – nároky a praktické využití.

 

▬ Strava jako základ léčby, potřeba živin.

 

▬ Různé stravovací režimy – racionální, vegetariánský, nízkosacharidový.

 

▬ Glykemický index a jak s ním pracovat.

 

▬ Vhodné a méně vhodné potraviny.

 

▬ Počítání sacharidů.

 

▬ Jak ovlivnit lačnou hodnotu a hodnoty po jídle?

 

▬ Na co si dát pozor?

 

▬ Prostor pro dotazy.

Těším se na Vás na webináři

Mgr. Bc. Lucie Guilleminot

 

 

 

 

Jsem absolventkou bakalářského oboru nutriční terapeut na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. K tématu prediabetu a cukrovky 2. typu jsem se dostala nejen během praxe v nemocnicích a nutričních ambulancích, ale také při práci ve vlastní ambulanci Nutrilka, kde se mj. intenzivně věnuji tématu těhotenské cukrovky. Řada klientek se v různém časovém horizontu po porodu bohužel vrací s diagnózou prediabetu nebo diabetu 2. typu. Za několik let praxe se nám ze zkušeností podařilo nasbírat praktické rady a tipy, které se hodí nejen této cílově skupině, ale i ostatním diabetikům 2. typu a prediabetikům. Praktická část kurzu tak vhodně doplňuje oficiální doporučení České diabetologické společnosti a další odborné zdroje.blank

Rádi Vás přivítáme v našich
nutričních poradnách.

Moderní individuální nutriční poradenství na základě vědecky podložených postupů od vysokoškolsky vzdělaných profesionálů ve výživě. Bez extrémů a „zázračných” produktů k dlouhodobě udržitelným výsledkům!

Najdete nás:
Praha | Brno | Online

blank