Společné znaky všech efektivních diet

Debata příznivců a odpůrců různých výživových stylů je v dnešní době čím dál tím agresivnější a často se vyznačuje demagogickým přesvědčením, že jeden výživový postup je ten jediný správný, zdravý a efektivní a stojí nad všemi ostatními. Přitom pro budování vyrýsované fitness postavy i pro klasické hubnutí a spalování tuků existuje nade vší pochybnost více efektivních cest, které mohou různým lidem individuálně více či méně vyhovovat. Ale jakkoliv jsou různé výživové postupy na první pohled odlišné (omezení sacharidů, omezení tuků, omezení masa, omezení času konzumace potravy apod.), VŠECHNY EFEKTIVNÍ REDUKČNÍ DIETY SE VYZNAČUJÍ NĚKOLIKA SPOLEČNÝMI ZNAKY📚:

 

blankblank VHODNÝ PŘÍJEM KALORIÍ ⚖️📊 – pokud chceme hubnout a spalovat tuk, musíme být v kalorickém deficitu, aby byl organismus přinucen hradit tento deficit ze svých zásob energie (tj. tukových rezerv). Z perspektivy hubnutí není tak důležité, zdali je kalorický deficit vytvořen omezením tuků či sacharidů v jídelníčku.

blankblank DOSTATEK BÍLKOVIN 🥩🧀 – všechny efektivní redukční diety mají společný zvýšený příjem bílkovin, který je spojený s větším pocitem sytosti, s větší termogenezí a zvýšením bazálního metabolismu, tedy s navýšením výdeje energie nemluvě o ochraně svalové hmoty v kalorickém deficitu.

blankblank SILOVÝ TRÉNINK 🏋️‍♂️🏋️‍♀️– je vhodnou součástí redukční diety u mužů i žen, protože má vyšší vliv na zvýšení bazálního metabolismu a výdeje energie než pouhé provádění aerobních aktivit. Přitom se nutně nemusí jednat o kulturistický trénink a posilovnu, ale pro hubnutí je výborné i cvičení s vlastní hmotností, TRX apod.

blankblank KVALITNÍ ZDROJE ŽIVIN 🥑🍎 – samozřejmě, že důležitou součástí všech výživových postupů a redukčních diet je důraz na kvalitní a průmyslově co nejméně zpracované potraviny, které zpravidla obsahují méně energie (méně “skrytých” kalorií, přidaného cukru apod., čímž přispějí k navýšení kalorického deficitu) a mnohem více mikronutrientů, vlákniny a dalších bioaktivních látek důležitých pro zdraví a správné fungování organismu.

 

Pokud chcete spalovat tuk a získat fitness postavu, zkontrolujte, zda Vaše dieta zahrnuje všechny tyto faktory, ať již se jedná o low-carb či low-fat-high-carb přístup🤔. Pokud totiž budou splněny, velmi pravděpodobně budete mít skvělé výsledky na ketodietě i na dietě s konzumací rýže a ovesných vloček 🙂🥇🏆 A pokud nám chcete pomoci s eliminací agresivních demagogů na internetu 🤡🤥, velice nám pomůžete, když budete tento příspěvek sdílet 😉💻 (inspirací pro infografiku s těmito sportovci nám bylo myoleanfitness).

Tags:


blank

Rádi Vás přivítáme v našich
nutričních poradnách.

Moderní individuální nutriční poradenství na základě vědecky podložených postupů od vysokoškolsky vzdělaných profesionálů ve výživě. Bez extrémů a „zázračných” produktů k dlouhodobě udržitelným výsledkům!

Najdete nás:
Praha | Brno | Online

blank
blank