#IMVkonference2019

1. československá evidence based konference o výživě

23. listopad 2019

Ostrava

Vstupenky
Informace o výživě,
které jinde neuslyšíte!

Vědecky podložené informace o výživě srozumitelnou formou pro širokou veřejnost

Hlavním cílem konference je přinést vědecky podložené informace o výživě od odborníků srozumitelnou formou pro širokou veřejnost. Na konferenci se za jeden den dozvíte evidence-based informace z různých oblastí výživy od skutečných a špičkových odborníků z ČR i ze Slovenska, které najednou nikde jinde neuslyšíte!

Jednotlivé přednášky budou zaměřené na témata dětské výživy, klinické výživy, redukčních diet a hubnutí, sportovní výživy a suplementace, kvality potravin a správného nakupování i vaření a další.

Konference shrnuje komplexní znalosti od tématu sportovní výživy až po klinickou či dětskou výživu.
První evidence-based konference o výživě od odborníků pro širokou veřejnost.

Prvních 100 vstupenek jen za 2.000 Kč (3.000 Kč)

Aktuálně zbývá: cca 15 vstupenek za tuto cenu.

Koupit
Témata & Řečníci

Jednotlivé časy přednášek upřesníme v dostatečném předstihu před akcí.

Pravda o klinické výživě aneb rakovinu opravdu nejde vyhladovět

Mgr. Ing. Tereza Vágnerová

Proč někdo dostává v nemocnici koblihy? Jaká je vlastně role výživy v systému zdravotní péče v ČR? Co je náplní nutričního terapeuta a jaké jsou současné nedostatky a limity? Opravdu je největším problémem rozvařená bramborová kaše anebo koblihy? To vše v přednášce "Pravda o klinické výživě aneb jde rakovinu vyhladovět?" od klinické nutriční terapeutky Mgr. Ing. Terezy Vágnerové, která působí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Mgr. Ing. Tereza Vágnerová

nutriční terapeutka a odborná asistentka

více o přednášející

Absolventka 1. lékařské fakulty UK v oboru nutriční specialista a Fakulty agrobiologie a přírodních zdrojů ČZU v oboru Výživa a potraviny.

Pracuje na Geriatrické klinice ve VFN v Praze, kde založila Ambulanci nutriční péče Věnuje se výzkumu v oblasti geriatrické výživy, dietetiky a nutriční biochemie na evropské (SPRINTT 2016) i celosvětové úrovni (InvestGAIT 2017).

Aby to dětem pálilo doma i ve škole – výživa (ne)sportujícího dítěte

MUDr. Marie Skalská

Kdo nás bude na důchod živit? Každé 4. české dítě dnes nemá správnou hmotnost a každé 7. dítě je obézní. Jaké jsou hlavní příčiny obezity dětí? Mohou za to geny? Jakou šanci má obézní dítě nebýt obézním dospělým aneb „vyroste z toho Franta“? Jak rozpoznat „pár kilo navíc“ a dětskou obezitu? V přednášce si ukážeme stravu i pohybové aktivity pro ideální mentální i fyzický výkon dítěte a konkrétně si zodpovíme otázky kolik? kdy? jak? a co? je optimální dle věku dítěte. Zároveň se podíváme i na specifika jídelníčku mladých sportovců.

MUDr. Marie Skalská

Lékařka Centra sportovní medicíny v Praze, zakladatelka Pro Fit Institutu

více o přednášející

Zabývá se prevencí civilizačních chorob, nutricí a pohybovu aktivitou dětí i vrcholových sportovců v Centru sportovní medicíny v Praze. Aktivní lektorka a fitness instruktorka. Zakladatelka Pro Fit Institutu, který učí, jak kombinovat pohyb a racionální jídelníček, mírnit stres v běhu dnů všedních i nevšedních.

Kontrola energetického výdaju v kontexte stravovania športovca: využitie a relevancia šport-testerov (smart hodiniek)

Vilo Hečko (Slovensko, Fitclan)

Využitie smart hodiniek (šport-testerov) a ich relevantnosť pre určovanie energetického výdaju. Ako merať, objektivizovať či uviesť do praxe tieto informácie? Koľko kalórií spálime pri rôznych aktivitách a aké sú hranice energetického výdaju? Akým spôsobom prepojiť kalorický príjem s výdajom? Vlastné testy, štúdie a dlhoročné skúsenosti ti poskytnú to, čo na internete nenájdeš. Mnoho ďalších informácií o kalorickom výdaji sa dozvieš od coacha Vila, ktorý je súčasťou Fitclan tímu.

Vilo Hečko

Fitclan coach, speaker, osobný tréner a úspešný pretekár v naturálnej kulturistike

Pravda o redukčních dietách aneb jaká dieta je nejefektivnější?

Lukáš Roubík

Jsou některé redukční diety efektivnější než jiné? Jak je to s dlouhodobou udržitelností různých druhů redukčních diet a hlavně dosažených výsledků? A jaké jsou skutečné přínosy ale i zápory a rizika populárních a módních diet (jako jsou např. půsty, přerušované hladovění či ketodiety), které Vám jejich nekritičtí příznivci nikdy neřeknou? A konečně, opravdu jsou nejlepší cestou k trvalému zhubnutí a udržení výsledků redukční diety anebo je efektivní cesta někde úplně jinde?

Ing. Bc. Lukáš Roubík

Spoluzakladatel Institutu Moderní Výživy, hlavní autor knihy Moderní výživa

více o přednášejícím

Odborník na výživu a autor 2 populárních knih. Absolvent Lékařské fakulty MU v Brně v oboru Výživa člověka a FBMI ČVUT, kde za diplomovou práci o hodnocení léčby morbidní obezity v ČR obdržel cenu Josefa Hlávky. Zabývá se vzděláváním veřejnosti, studentů, zaměstnanců i sportovců ve výživě na základě vědecky podložených informací moderní a srozumitelnou formou.

Efektivní suplementace: Jak vytěžit maximum?

Miloslav Šindelář

Trh se suplementy je v dnešní době doslova zahlcen velkým množstvím doplňků stravy, které často slibují až zázračné výsledky. Z tohoto důvodu je pro sportující veřejnost i výkonnostní sportovce velmi těžké se v této problematice orientovat. Cílem tohoto příspěvku je přinést reálný pohled na otázku suplementace a prezentovat recentní výzkumy v oblasti doplňků stravy. Dále se dozvíte, jaké suplementy jsou vůbec ty nejefektivnější a jaké jsou naopak nejvíce přeceňované a spoustu dalších zajímavostí!

Miloslav Šindelář

Spoluzakladatel Institutu Moderní Výživy, spoluautor knihy Moderní výživa

více o přednášejícím

Certifikovaný poradce pro výživu, student Nutriční terapie a lektor na FTVS UK a v trenérské škole Ronnie. Je také spoluautorem populární knihy Moderní výživa a spoluzakladatelem Institutu Moderní Výživy. Jeho snahou je popularizace vědecky podložených informací o výživě.

Význam hydrolýzy kolagénu a konzumacie želatínových jedál pre organizmus - podpora proteosyntézy

Silvia Horecká (Slovensko, Terapia Jedlom)

Kvalita potravin aneb jak nakupovat a vařit, aby to pro nás bylo více prospěšné než škodlivé?

Silvia Horecká

Zakladatelka populárního blogu Terapia Jedlom

PŘIPRAVUJEME...

xxxxx

Další řečníky brzy představíme.
Odebírejte náš IMV newsletter a dostávejte novinky přednostně.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vstupenky

Prodej early-bird vstupenek

prvních 100 vstupenek
2.000 Kč
80 EUR
Aktuálně zbývá:
cca 15 vstupenek
za tuto cenu.

Zlevněné vstupné

dalších 100 vstupenek / do konce září
2.500 Kč
100 EUR

Základní vstupné

včetně na místě
3.000 Kč
120 EUR

Máte jakýkoliv dotaz?

Není Vám něco jasné? Chcete se na něco zeptat?

Kontaktujte nás!
Partneři
Ronnie.cz
Fitclan
Kalorické tabulky
Bikini Fitness CZ

Chcete se stát partnerem konference?

Napište nám!
Místo konání

OSTRAVA

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava,
Velký sál NA 1 (aula)

Zobrazit detailní mapu: Zobrazit detailní mapu místa konání v Google Maps. Zobrazit detailní mapu místa konání v Seznam mapách.

Adresa

Aula VŠB-TU Ostrava

17. listopadu

708 00

Ostrava-Poruba

Doprava autem

Parkování: zdarma celý den v areálu univerzity před aulou na parkovišti “VŠB-TUO, nová aula”, vjezd z ulice Dr. Slabihoudka, následně první závorou vpravo

Doprava MHD

Tramvajová zastávka “Hlavní třída” přímo před novou aulou (z Ostravy hlavního nádraží sem jede přímo tramvaj č. 8)

Zúčastníte se?

Přidejte se do FB události

Budeme v ní sdílet aktuality ke konferenci.