#IMVkonference2019

1. československá evidence based konference o výživě

23. listopad 2019

Ostrava

Pracujeme na video záznamu z konference.
Informace o výživě,
které jinde neuslyšíte!

Vědecky podložené informace o výživě srozumitelnou formou pro širokou veřejnost

Hlavním cílem konference je přinést vědecky podložené informace o výživě od odborníků srozumitelnou formou pro širokou veřejnost. Na konferenci se za jeden den dozvíte evidence-based informace z různých oblastí výživy od skutečných a špičkových odborníků z ČR i ze Slovenska, které najednou nikde jinde neuslyšíte!

Jednotlivé přednášky budou zaměřené na témata dětské výživy, klinické výživy, redukčních diet a hubnutí, sportovní výživy a suplementace, poruch příjmu potravy, kvality potravin a správného nakupování i vaření a další.

Momentky z prvního ročníku konference



Konference shrnuje komplexní znalosti od tématu sportovní výživy až po klinickou či dětskou výživu.
První evidence-based konference o výživě od odborníků pro širokou veřejnost.
Témata & Řečníci

09:00 hod

Registrace účastníků.

09:45 hod

Zahájení konference a úvodní slovo zakladatelů IMV.

Pravda o klinické výživě aneb rakovinu opravdu nejde vyhladovět

Mgr. Ing. Tereza Vágnerová

10:00 hod

Proč někdo dostává v nemocnici koblihy? Jaká je vlastně role výživy v systému zdravotní péče v ČR? Co je náplní nutričního terapeuta a jaké jsou současné nedostatky a limity? Opravdu je největším problémem rozvařená bramborová kaše anebo koblihy? To vše v přednášce "Pravda o klinické výživě aneb jde rakovinu vyhladovět?" od klinické nutriční terapeutky Mgr. Ing. Terezy Vágnerové, která působí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Mgr. Ing. Tereza Vágnerová

nutriční terapeutka a odborná asistentka

více o přednášející

Absolventka 1. lékařské fakulty UK v oboru nutriční specialista a Fakulty agrobiologie a přírodních zdrojů ČZU v oboru Výživa a potraviny.

Pracuje na Geriatrické klinice ve VFN v Praze, kde založila Ambulanci nutriční péče Věnuje se výzkumu v oblasti geriatrické výživy, dietetiky a nutriční biochemie na evropské (SPRINTT 2016) i celosvětové úrovni (InvestGAIT 2017).

Aby to dětem pálilo doma i ve škole – výživa (ne)sportujícího dítěte

MUDr. Marie Skalská

11:00 hod

Kdo nás bude na důchod živit? Každé 4. české dítě dnes nemá správnou hmotnost a každé 7. dítě je obézní. Jaké jsou hlavní příčiny obezity dětí? Mohou za to geny? Jakou šanci má obézní dítě nebýt obézním dospělým aneb „vyroste z toho Franta“? Jak rozpoznat „pár kilo navíc“ a dětskou obezitu? V přednášce si ukážeme stravu i pohybové aktivity pro ideální mentální i fyzický výkon dítěte a konkrétně si zodpovíme otázky kolik? kdy? jak? a co? je optimální dle věku dítěte. Zároveň se podíváme i na specifika jídelníčku mladých sportovců.

MUDr. Marie Skalská

Lékařka Centra sportovní medicíny v Praze, zakladatelka Pro Fit Institutu

více o přednášející

Zabývá se prevencí civilizačních chorob, nutricí a pohybovu aktivitou dětí i vrcholových sportovců v Centru sportovní medicíny v Praze. Aktivní lektorka a fitness instruktorka. Zakladatelka Pro Fit Institutu, který učí, jak kombinovat pohyb a racionální jídelníček, mírnit stres v běhu dnů všedních i nevšedních.

Porucha mikrocirkulace v podkoží a její dopad na tukovou tkáň.

MUDr. René Vlasák

12:00 hod

Lipedém je chronické bolestivé onemocnění podkožní tukové tkáně, které se projevuje nárůstem tukové tkáně především v oblasti hýždí a dolních končetin s typickým ostrým zakončením u kotníků. Jenom v ČR se tento problém týká zhruba 500.000 žen a vyznačuje se tím, že při snaze o hubnutí dochází k asymetrické redukci tukové tkáně v horní polovině těla, ale problematické oblasti hýždí a nohou zůstávají téměř nezměněny a běžné redukční diety a cvičení tento stav nezlepšují. V přednášce bude vysvětlena příčina tohoto stavu na úrovni poruchy mikrocirkulace v podkožní tukové tkáni a bude zde poprvé veřejně představena nová léčebná metoda, kterou Dr. Vlasák vyvinul v průběhu více než 25 let své klinické praxe.

MUDr. René Vlasák

chirurg, lymfolog a zakladatel Centra preventivní medicíny

více o přednášejícím

Vedoucí lékař a zakladatel lymfocentra CPM. Více než 20 let se věnuje problematice obezitologie a jako vůbec první na světě popsal tzv. Metabolický syndrom Y u obezity gynoidního typu. Od roku 1995 působí v oboru lymfologie a je členem revizní komise výboru České lymfologické společnosti. Jako chirurg se věnuje operativě žil dolních končetin, flebologii a lymfologii a v rámci privátní praxe se specializuje na problematiku preventivní medicíny a především primární a sekundární prevence obezity u žen.

Catering na konferenci včetně oběda a občerstvení v průběhu celého dne bude totiž zajišťovat Mr. Sushito - Ostrava

13:00 hod

Přestávka na oběd

Catering na konferenci včetně oběda a občerstvení v průběhu celého dne bude totiž zajišťovat Mr. Sushito - Ostrava

➡️ Každý účastník konference tak bude mít připraven výborný oběd např. ve formě kuřecího teriyaki, kuřecího s kokosovým kari, bowlu s lososem a bowlu s krevetami🥗. O přestávkách pak bude připravena výborná čerstvě namletá kvalitní káva Trieste ☕️, domácí limonády Matcha a Yerbata, další nealko a rýžové jednohubky s lososem a krevetami a wakame salát 😋

🗓 Veškeré občerstvení i oběd je samozřejmě už v ceně vstupenky 🙂

Kontrola energetického výdaju v kontexte stravovania športovca: využitie a relevancia šport-testerov (smart hodiniek)

Vilo Hečko (Slovensko, Fitclan)

14:00 hod

Využitie smart hodiniek (šport-testerov) a ich relevantnosť pre určovanie energetického výdaju. Ako merať, objektivizovať či uviesť do praxe tieto informácie? Koľko kalórií spálime pri rôznych aktivitách a aké sú hranice energetického výdaju? Akým spôsobom prepojiť kalorický príjem s výdajom? Vlastné testy, štúdie a dlhoročné skúsenosti ti poskytnú to, čo na internete nenájdeš. Mnoho ďalších informácií o kalorickom výdaji sa dozvieš od coacha Vila, ktorý je súčasťou Fitclan tímu.

Vilo Hečko

Fitclan coach, speaker, osobný tréner a úspešný pretekár v naturálnej kulturistike

Pravda o redukčních dietách aneb jaká dieta je nejefektivnější?

Lukáš Roubík

15:00 hod

Jsou některé redukční diety efektivnější než jiné? Jak je to s dlouhodobou udržitelností různých druhů redukčních diet a hlavně dosažených výsledků? A jaké jsou skutečné přínosy ale i zápory a rizika populárních a módních diet (jako jsou např. půsty, přerušované hladovění či ketodiety), které Vám jejich nekritičtí příznivci nikdy neřeknou? A konečně, opravdu jsou nejlepší cestou k trvalému zhubnutí a udržení výsledků redukční diety anebo je efektivní cesta někde úplně jinde?

Ing. Bc. Lukáš Roubík

Spoluzakladatel Institutu Moderní Výživy, hlavní autor knihy Moderní výživa

více o přednášejícím

Odborník na výživu a autor 2 populárních knih. Absolvent Lékařské fakulty MU v Brně v oboru Výživa člověka a FBMI ČVUT, kde za diplomovou práci o hodnocení léčby morbidní obezity v ČR obdržel cenu Josefa Hlávky. Zabývá se vzděláváním veřejnosti, studentů, zaměstnanců i sportovců ve výživě na základě vědecky podložených informací moderní a srozumitelnou formou.

Efektivní suplementace: Jak vytěžit maximum?

Miloslav Šindelář

16:00 hod

Trh se suplementy je v dnešní době doslova zahlcen velkým množstvím doplňků stravy, které často slibují až zázračné výsledky. Z tohoto důvodu je pro sportující veřejnost i výkonnostní sportovce velmi těžké se v této problematice orientovat. Cílem tohoto příspěvku je přinést reálný pohled na otázku suplementace a prezentovat recentní výzkumy v oblasti doplňků stravy. Dále se dozvíte, jaké suplementy jsou vůbec ty nejefektivnější a jaké jsou naopak nejvíce přeceňované a spoustu dalších zajímavostí!

Miloslav Šindelář

Spoluzakladatel Institutu Moderní Výživy, spoluautor knihy Moderní výživa

více o přednášejícím

Certifikovaný poradce pro výživu, student Nutriční terapie a lektor na FTVS UK a v trenérské škole Ronnie. Je také spoluautorem populární knihy Moderní výživa a spoluzakladatelem Institutu Moderní Výživy. Jeho snahou je popularizace vědecky podložených informací o výživě.

Význam hydrolýzy kolagénu a konzumacie želatínových jedál pre organizmus - podpora proteosyntézy

Silvia Horecká (Slovensko, Terapia Jedlom)

17:00 hod

Aké kritériá výberu je dôležité zohľadniť pri nákupe mäsa? Prečo treba dbať na správnu tepelnú úpravu mäsitých pokrmov z hľadiska výživy? V prednáške sa budem venovať téme komplexného využitia viacerých častí zvieraťa so zameraním na výhody kostných vývarov pre organizmus. Predstavím mäsité jedla, v ktorých budú využité komerčné a menej známe časti zvierat vrátane vnútornosti, kože, chrupavky, šliach, pre poskytnutie vyváženého príjmu všetkých aminokyselín k syntéze a udržaniu základných štruktúr v ľudskom tele. Dozvieme sa, ako želatína, pochádzajúca z kolagénu v koži zvierat, kostí, väzoch a šliach, zvyšuje zásoby ľudského kolagénu a čo všetko môžeme urobiť pre podporu proteosyntézy glykozaminglykánov prostredníctvom správne zvolených jedál. Vysvetlíme si prečo je výhodné používať v strave rastlinné zložky a aký protektívny účinok pre organizmus vykazujú pri pravidelnom pridávaní do jedál.

Silvia Horecká

Zakladatelka populárního blogu Terapia Jedlom

Panel - Poruchy příjmu potravy

18:00 hod

Vyvrcholením celé konference bude řečnický panel věnovaný velmi závažnému tématu poruch příjmu potravy (PPP) v ČR a na Slovensku.

V panelu se svými příspěvky vystoupí Mgr. Eva Slezáková z Anabell, kde působí jako zástupkyně ředitelky pro klientské programy a jejich kvalitu a vedoucí brněnského centra, Valentína Sedileková, zakladatelka celoslovenského projektu o PPP a stejnojmenné knihy Chuť žiť, dále MUDr. Martina Paulinyová, PhD., která jako klinická psychiatrička pracuje v praxi s dětmi a dospívajícími s PPP, a konečně i Sabina Pleváková, mnohonásobná mistryně Evropy a světa v bikiny fitness, která bude hovořit o problematice poruch příjmu potravy ve světě “zdravého životního stylu” a fitness na rekreační i závodní úrovni.

V diskusním panelu se dozvíte, jak rozšířené jsou skutečně PPP v ČR a na Slovensku, jaké druhy PPP existují, jaké jsou jejich příčiny, jak PPP u svých blízkých rozpoznat, jak s nimi komunikovat a jaké jsou doporučené možnosti a způsoby léčby v ČR a na Slovensku. Na závěr diskusního panelu bude i prostor pro dotazy z publika.

Mgr. Eva Slezáková (CZ)

Mgr. Eva Slezáková

Vedoucí Kontaktního centra Anabell v Brně a zástupkyně ředitelky Anabell pro klientské programy a jejich kvalitu. Koučka, supervizorka a lektorka, která se specializuje na práci s celými týmy i s jednotlivci, kteří mají zájem se profesně a osobnostně rozvíjet v oblasti řešení PPP.

Valentína Sedileková (SK)

Valentína Sedileková

Zakladatelka celoslovenského projektu o poruchách příjmu potravy a autorka stejnojmenné knihy Chuť žiť, která se sama v minulosti léčila s anorexií a bulimií.

MUDr. Martina Paulinyová, PhD. (SK)

MUDr. Martina Paulinyová, PhD.

Klinická psychiatrička z Kliniky dětské psychiatrie v Bratislavě, profesně se věnuje především dětem a dospívajícím s poruchami příjmu potravy a výzkumu prognostických faktorů pro výsledek léčby PPP. Absolvovala i kurz v zahraničí na Eating Disorders Service, South London and Maudsley NHS klinice v Londýně, kde se inspirovala důrazem na léčbu celé rodiny a využití konceptu mindfullness, všímavosti a soustředěné pozornosti.

Sabina Pleváková (SK)

Sabina Pleváková

Profesionální závodnice IFBB Pro v kategorii bikiny fitness, mnohonásobná mistryně Evropy a světa, vítězka Amateur Bikiny Olympia, fitness trenérka a podnikatelka.

19:00 hod

Dotazy & diskuse.

19:30 hod

Závěr konference.

Jako další řečník🎙️naší První československá evidence based konference o výživě se Vám představí nutriční terapeutka...

Zveřejnil(a) Institut Moderní Výživy dne Pondělí 11. listopadu 2019

Mezi dalšími řečníky🎙️ naší První československá evidence based konference o výživě patří i jeden z předních lékařů a...

Zveřejnil(a) Institut Moderní Výživy dne Čtvrtek 7. listopadu 2019
Vstupenky

Vstupné na konferenci

2.500 Kč
100 EUR

NÁKUPEM VSTUPENKY ZÍSKÁTE

  • → certifikát o účasti
  • → slevu 20 % na všechny naše
    akce a produkty
  • → přístup do videoarchivu z konference
  • → občerstvení v průběhu konference
  • → slevu 20 % na naši knihu
  • → a v neposlední řadě setkání se špičkovými odborníky na výživu z ČR i Slovenska

Máte jakýkoliv dotaz?

Není Vám něco jasné? Chcete se na něco zeptat?

Kontaktujte nás!
Partneři

Hlavní partneři

Ronnie.cz
Fitclan
Terapia Jedlom
Kalorické tabulky
Women Line – Sabina Pleváková
Prevence 2000
Chuť žiť
Centrum Anabell

Mediální partneři

East Labs
Bikini Fitness CZ
Rady Active
Effective Fitness
Simply Fitness

Chcete se stát partnerem konference?

Napište nám!
Místo konání

OSTRAVA

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava,
Velký sál NA 1 (aula)

Zobrazit detailní mapu: Zobrazit detailní mapu místa konání v Google Maps. Zobrazit detailní mapu místa konání v Seznam mapách.

Adresa

Aula VŠB-TU Ostrava

17. listopadu

708 00

Ostrava-Poruba

Doprava autem

Parkování: zdarma celý den v areálu univerzity před aulou na parkovišti “VŠB-TUO, nová aula”, vjezd z ulice Dr. Slabihoudka, následně první závorou vpravo

Doprava MHD

Tramvajová zastávka “Hlavní třída” přímo před novou aulou (z Ostravy hlavního nádraží sem jede přímo tramvaj č. 8)

Zúčastníte se?

Přidejte se do FB události

Budeme v ní sdílet aktuality ke konferenci.

Tipy na ubytování

Ubytování Stračena

Ubytování Stračena

Pavlouskova 24

722 00

Ostrava–Poruba

> web

Sareza hotel

Sareza hotel

Čkalovova 18/6144

708 00

Ostrava-Poruba

> web

Třebovický mlýn

Třebovický mlýn

Na Heleně 5004/2

722 00

Ostrava-Třebovice

> web