Influenceři a jejich blogy o výživě

Influenceři o výživě?Vědci z Velké Británie varují před vlivem influencerů, kteří často poskytují rady o výživě i přesto, že nemají v tomto oboru relevantní vzdělání.

 

Na evropské konferenci na téma obezity Christina Sabbagh prezentovala výsledky analýzy devíti nejznámějších britských blogů o hubnutí, přičemž zjistila alarmující závěry – naprostá většina z těchto blogů (8 z 9) nesplňovala kritéria. Tyto blogy nebyly transparentní, důvěryhodné, nezávislé a dokonce ani většina uvedených receptů nesplňovala nutriční kritéria. Vědci a specialisté proto volají po přísnější regulaci těchto blogů a nutričních doporučení na sociálních sítích.

 

Christina Sabbagh říká: “Influencery a jejich blogy o výživě opravdu nemůžeme považovat za seriózní zdroj informací.” a dále také dodává: “Nemůžeme ignorovat online prostředí, sociální média a influencery. Jejich existence má obrovský dopad a prostřednictvím sociálních sítí mohou šířit zavádějící informace, které mohou být poškozující. Někteří z těchto lidí se tváří velmi důvěryhodně, někteří z nich mají miliony sledujících a jeden z těchto influencerů byl dokonce lékař.”

 

Bohužel i přesto mnoho lidí posuzuje odbornost dle počtu lajků či sledujících. Dle průzkumů BDA (the British Dietetic Association) věří 58 % všech dospělých radám od nekvalifikovaných osob a toto číslo vyšplhá až na 75 % ve věkové skupině mezi 18-24 lety. V této věkové skupině uvedlo 41 % osob, že věří radám o výživě od food blogerů či blogerek.

 

 

⚠️Vědci z Velké Británie varují před vlivem influencerů, kteří často poskytují rady o výživě i přesto, že nemají v tomto…

Zveřejnil(a) Institut Moderní Výživy dne Středa 1. května 2019

 

 

Zdroje:

https://www.independent.co.uk/news/health/social-media-weight-loss-diet-twitter-influencers-bloggers-glasgow-university-a8891971.html

https://www.medscape.com/viewarticle/912360

https://www.bda.uk.com/news/view?id=173&x%5B0%5D=news/list

Tags:


blank

Rádi Vás přivítáme v našich
nutričních poradnách.

Moderní individuální nutriční poradenství na základě vědecky podložených postupů od vysokoškolsky vzdělaných profesionálů ve výživě. Bez extrémů a „zázračných” produktů k dlouhodobě udržitelným výsledkům!

Najdete nás:
Praha | Brno | Online

blank
blank